Malé, šikovné a dostatečně výkonné.


 
Výhody pil MS 170 a MS 180 


I u malé pily můžete počítat s dostatečným výkonem


Svou propracovanou konstrukcí zaujmou pily Stihl MS 170 a MS 180 každého, od příležitostného uživatele až po profesionála, jehož každodenní práce závisí na spolehlivých strojích.

 • Motor STIHL 2-MIX - plný výkon a poloviční emise. Úsporný motor STIHL 2-MIX kombinuje jeden válec s účinnou technikou čtyř přepouštěcích kanálů s předvýplachem čerstvým vzduchem. Díky tomu je palivo optimálně spalováno a motor poskytuje vysoký kroutící moment v širokém rozsahu otáček. To vše při o 50% nižších zplodinách a až o 20% nižší spotřebě paliva (v porovnání s dvoutaktním motorem Stihl se stejným výkonem bez technologie 2-MIX).
 • Brzda řetězu QuickStop - zvýšená ochrana při práci. Brzda řetězu se aktivuje předním ochranným krytem ruky a tím se zablokuje řetěz. Při dostatečně silném zpětném rázu se brzda řetězu samočinně uvede v činnost. Řetěz se pak zastaví ve zlomku sekundy.
 • Jednopáčkové ovládání - komfortní manipulace. Všechny důležité funkce pily Stihl, jako je startování, provoz a zastavení lze ovládat pouze jednou rukou a jednou páčkou.
 • Antivibrační systém - optimální chování při vedení pily v řezu. Přesně navržené tlumící zóny snižují přenos vibrací od motoru a pilového řetězu na rukojeti. Řetězová pila se chová znatelně klidněji.

Pily řady MS 171, MS 181 a MS 211 nabídnou ještě více 


Pokud si přejete ještě více komfortu


Pro ty, kteří mají na své stroje vysoké nároky, jsou logickou volbou pily STIHL MS 171, MS 181 a MS 211. Díky promyšleným detailům ve výbavě vám půjde práce s těmito motorovými pilami ještě lépe od ruky.

 • Předřazený odlučovač nečistot - dlouhodobý systém filtrace a méně náročná údržba. Systém vzduchového filtru umožňuje dlouhé intervaly údržby díky integrovanému předřazenému odlučovači. Větší a těžší částice jsou setrvačníkem odstředěny mimo filtr motoru. Ten pak zůstává déle čistý.
 • Průhledná palivová nádrž - pohodlná manipulace. Palivová a olejová nádrž těchto pil je vyrobena z průhledného materiálu, což umožňuje snadnou kontrolu hladiny provozních kapalin. Speciální uzávěry nádrží lze snadno otevřít bez použití nářadí.
 • Velký otvor nádrže - pohodlné a rychlé tankování. Velký a snadno dostupný otvor nádrže ulehčí tankování.
 • Výměna vzduchového filtru bez použití nářadí.
 • Pouze jeden šroub - rychlá montáž lišty a řetězu. Kryt řetězu je připevněn pouze jedním šroubem s maticí. Napínání řetězu je navíc pohodlně přístupné z boku pily.
 • Antivibrační systém STIHL s pružinami - ještě méně vibrací. Speciální antivibrační pružiny tlumí vibrace ještě efektivněji. Nižší vibrace snižují vaší únavu a umožní pracovat déle, přesněji a pohodlněji.Vysoký výkon, nízké vibrace - nízkovibrační pilové řetězy STIHL 


Pily Stihl MS 170, MS 171, MS 180, MS 181 a MS 211 jsou již sériově vybaveny nízkovibračními pilovými řetězy vlastní výroby s roztečí 3/8". Tyto řetězy mají vysoký řezný výkon a snížený sklon k zpětnému rázu.
Malé vibrace jsou dosaženy speciální úpravou, kdy řezné zuby a spojovací články jsou v zadní kluzné ploše šikmo seříznuté. Jakmile řezný zub narazí na dřevo, jemně poklesne dozadu a tím absorbuje a tlumí rázovou energii na vodící lištu.


 • Vlastní vývoj řetězů. Firma STIHL vyvíjí vlastní pilové řetězy a lišty. Tím je zaručeno, že jsou s pilou optimálně sladěny.
 • Kvalita výroby STIHL. Pilové řetězy Stihl vyrábí ve své švýcarské továrně na speciálních strojích vlastní konstrukce.
 • Vynikající řezný výkon. Pilové řetězy STIHL zajišťují vynikající řezný výkon nejen na motorových pilách STIHL, ale i na motorových pilách jiných výrobců jako například Husqvarna, Dolmar, Makita, Solo aj. 

Fotografie

Vytvořil: Dokonalý web
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace